• صفحه اصلی
 • اخبار
 • حواشی
 • نتایج
 • تصاویر
 • ویدیو ها
 • اخبار فوری

  کد خبر : 248968 تاریخ ثبت : 1398/5/13 07:26:40
  تیم‌داری موج گناوه از جیب حق خانواده!/ وعده‌های سرخرمن نماینده بوشهر در مجلس

  تیم‌داری موج گناوه از جیب حق خانواده!/ وعده‌های سرخرمن نماینده بوشهر در مجلس

  تیم فوتبال ساحلی موج گناوه بعد از گذشت یک دهه حضور در فوتبال ساحلی و رقابت‌های لیگ برتر اوضاع خوبی ندارد و اگر مسؤولین هرچه زودتر برای ساماندهی وضعیت آن چاره‌ای نیاندیشند تاریخچه فوتبال ساحلی گناوه به تاریخ خواهد پیوست.

  به گزارش ورزش آزاد،  اگر بخواهیم به پیشینه تیم‌داری فوتبال ساحلی گناوه در رقابت‌های کشوری بپردازیم به اسم تیم موج گناوه و حیدر نیکونژاد خواهیم رسید، مردی که از اولین سال‌های حضور فوتبال ساحلی در ایران یک تنه و با هزینه شخصی وارد تیم‌داری در این عرصه شد و به دلیل تلاش‌ها و حضور تیم موج گناوه در این رقابت‌ها زیرساخت‌های فوتبال ساحلی نیز در گناوه تکمیل شد و تاکنون نیز علی‌رغم مشکلات فراوان، نیکونژاد توانسته نام این ورزش را در گناوه زنده نگه داشته است.

  اما این تیم اکنون بعد از گذشت یک دهه حضور در فوتبال ساحلی و رقابت‌های لیگ برتر اوضاع خوبی ندارد و اگر مسؤولین هرچه زودتر برای ساماندهی وضعیت آن چاره‌ای نیاندیشند تاریخچه فوتبال ساحلی گناوه به تاریخ خواهد پیوست.

  تیم موج گناوه بارها توسط حیدر نیکونژاد توانست به لیگ برتر راه یابد، اما هر بار به دلایل کمبود امکانات و مشکلات مالی به لیگ پایین‌تر سقوط کرد.

  حال و روز بد موج گناوه

  سرمربی تیم موج گناوه در مورد وضعیت این تیم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان گناوه اظهار داشت: ما چه از نظر فنی و چه از نظر اقتصادی در حال حاضر شرایط خوبی نداریم چون اگر شرایط فنی را هم در نظر بگیریم چندین بازیکن از ما جدا شدند و چند بازیکن نیز بازنشسته شدند و تاکنون نتوانستیم به دلیل شرایط مالی و همچنین عدم استقبال اکثر بازیکنان خوب و نامی گناوه‌ای از فوتبال ساحلی، فوتبالیست‌های خوبی جایگزین آن‌ها کنیم.

   

  وی در رابطه با بی‌انگیزه بودن بازیکنان تیم موج، گفت: تک به تک بازیکنان ما از نظر فنی نسبت به جاهای دیگر کم نداشته‌اند اما شهرهای دیگر با توجه به حمایت مسؤولین شهرشان باعث شده تمایل داشته باشند که رشد کنند و انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت پیدا کنند ولی متأسفانه در شهر ما چنین حالتی  وجود ندارد.حیدر نیکونژاد افزود: بازیکنان خوبی که می‌خواهند کمک کنند به دلیل تفاوت‌های سبک بازی و قوانین فوتبال ساحلی زمان زیادی لازم است تا هماهنگ شوند، بازیکنان گذشته ما ۱۰ سال با هم بودند و ۱۰ سال تجربه کسب کردند و با حضور در لیگ برتر و لیگ یک کشور با تمام تیم‌ها بازی کرده بودند.

  تیمداری از جیب حق خانواده!

  سرمربی موج گناوه ادامه داد: به دلیل آن‌که تیم‌ها به صورت خصوصی اداره می‌شوند و در شهر ما نهادها و سازمان‌های خاص وجود ندارد که از تیم‌ها حمایت کنند، تیم‌داران که اکثرا کارمند هستند از حق خانواده خود به عشق فوتبال و پیشرفت جوانان گناوه‌ای هزینه می‌کنند اما این هزینه جوابگوی مخارج بالای تیم‌داری در سطح اول کشور نیست و نیازمند همکاری کلیه‌ نهادهای مرتبط با ورزش شهرستان است.

  وی عنوان کرد: تیم ما همیشه از نظر مهره‌ای به‌جز امسال، وضعیت خوبی داشت اما به دلیل عدم حمایت‌ها و ایجاد انگیزه باعث می‌شد که نتوانیم پیشرفت پیوسته‌ای داشته باشیم. به طور مثال تیم ما در رودسر می‌خواست بازی انجام دهد، تیمی که از گناوه می‌خواهد با اتوبوس یک‌ روز قبل به شمال کشور برود و فردا هم سه نیمه بازی کند، چه‌طور انتظار نتیجه می‌توانیم داشته باشیم؟ اما همان تیم رودسر وقتی می‌خواست در گناوه بازی کند با حمایت مسؤولین شهرشان با هواپیما به بوشهر می‌آمد و یک ساعت با اتوبوس تا گناوه می‌آمد و بازی خود را انجام می‌داد.

  نیکونژاد ابراز داشت: امسال تیم جدیدی داریم و بازیکنان از نظر سنی خیلی جوان‌تر شده‌اند به همین دلیل نیاز به زمان است تا به سطح آمادگی مورد نظر و تجربه برسند که رسیدن به آن سطح نیاز به حمایت دارد اما ما امیدواریم مسؤولین به خودشان بیایند و از جوانان گناوه‌ای تیم ما حمایت کنند تا بتوانیم مانند گذشته به لیگ برتر صعود کنیم و نام گناوه را در سطح اول کشور زنده نگه‌داریم .

  وی در جواب اینکه چرا نتوانستید بازیکنان را حفظ کنید، ابراز داشت: ما ۶۰ درصد هزینه را از جیب شخصی پرداخت می‌کنیم و باقی هزینه هم بعضی اوقات انسان مجبور می‌شود پیش افرادی برود که برای زندگی شخصی خودش شاید هیچ‌وقت به چنین افرادی رو نزند اما متأسفانه مجبور می‌شویم و اگر یک تیم‌دار بتواند با پشتوانه قوی مسؤولین، تیم را از نظر مالی تأمین کند قطعا این مشکلات به وجود نمی‌آید.

   

   

   

  هیئت فوتبال گناوه به کمک ما بیاید

  نیکونژاد اظهار داشت: ما از اولین کسی که توقع داریم به حمایت تیم ما بیاید هیئت فوتبال است، نه اینکه کمک نمی‌کند اما توقعات بیشتری از آن ها داریم.
  سرمربی موج گناوه گفت: ما در سطح کشور برای این شهرستان و اسم این شهرستان در فوتبال ساحلی تلاش می‌کنیم و اسم فوتبال ساحلی گناوه را به نام موج گناوه می شناسند، اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال باید برای رشد فوتبال و تیم موج گناوه قدم بردارد، اگر ما بازی داریم و نیاز به حمایت داریم شخص من نباید به فرمانداری و شهرداری و نهادهای دیگر مراجعه کند بلکه وظیفه اداره ورزش و جوانان و هیئت فوتبال است که به کمک تیم بیایند و آن ها باید پیگیری جهت حمایت سایرنهادها و خیرین از تیم را انجام دهند.

  برای 3 میلیون به اداره کل التماس کردم!
  وی ادامه داد: مالک ورزش گناوه هیئت فوتبال گناوه و اداره ورزش و جوانان است و این دو نهاد باید پیگیر کارهای ما باشند چون ما داریم برای ورزش گناوه زحمت می کشیم نه اینکه من بروم اداره کل برای سه میلیون تومان التماس کنم در حالی که تیم‌های محلاتی بیشتر از سه میلیون هزینه می‌کنند و کمک دریافت می‌کنند اگر چند نفر مانند محمدرضا بحرپیما و عبدالحسین سرداری که از خیرین گناوه هستند از تیم ما حمایت نکنند صددرصد ما نمی توانیم از عهده کمترین هزینه ها بربیاییم.


  سرمربی تیم فوتبال ساحلی موج گناوه گفت: ما در رابطه با بستن قراردادها و دیگر زحمات از هیئت فوتبال تشکر می‌کنیم، هیئت فوتبال وقتی یک نماینده در لیگ کشور دارد شاید نتواند از نظر مادی به تیم کمک کند اما به طور مثال رییس هیئت فوتبال می‌تواند مبالغ ورودی‌ها در فوتبال پایه چمن شهرستان رو برای این تیم چون در لیگ یک کشور است رو نصف باقی تیم ها قرار دهد نه اینکه بین ما که با اون هزینه سنگین در سطح کشور در حال تیم داری هستیم و باقی تیم های حاضر در لیگ شهرستان هیچ تفاوتی قائل نشوند ما همانطور که برای جوانان این شهرستان هزینه می‌کنیم از آن طرف هم توقع داریم و باید هر دو طرف با همدیگر تعامل داشته باشند.


  وی افزود: فرمانداری گناوه هم می‌تواند از نیروهای انتظامی و بیمارستان بخواهد آمبولانس و مامور رو به طور رایگان در زمان بازی‌‌ها در اختیار ما قرار دهد و با کم کردن هزینه‌های برگزاری به نوعی به ما کمک کنند.

  نماینده مجلس از تمام تیم‌های گناوه‌ای یکسان حمایت کند
  نیکونژاد در رابطه با حمایت حجت الاسلام عبدالحمید خدری نماینده گناوه، بوشهر و دیلم در مجلس شورای اسلامی از ورزش گناوه بیان داشت: نماینده مجلس در رسانه‌ها عنوان می‌کند دو میلیارد تومان به پرسپولیس گناوه کمک کرده‌ایم اما نماینده مجلس اگر هدفش واقعا کمک به رشد ورزش گناوه باشد، باید تمام تیم‌هایی که دارند در لیگ‌های کشوری برای این شهر زحمت می‌کشند را حمایت کند و چرا حداقل یک دهم این پول را به موج گناوه که نماینده این شهر است کمک نمی‌کند و اگر هدف دیگری دارد که این را من در جریان نیستم.

   

   

  وعده‌های مختلف نماینده مجلس عملی نشد

  سرمربی تیم موج گناوه در رابطه با قول‌های نماینده مجلس گناوه گفت: من نمی‌خواستم در این مورد صحبت کنم اما بعضی از نزدیکان نماینده صحبت‌هایی کردند مبنی براینکه ما کمال حمایت را از تیم موج انجام دادیم که جهت تنویر افکار عمومی باید بگویم که کارهایی که برای ما انجام دادند در یک مورد ما چهار تا کارت بازیکن جدید داشتیم که ۱۳ میلیون بدهکار فدراسیون بودیم اما فدراسیون این چهار کارت بازیکنان را به دلیل بدهی به ما نمی‌دادند، آقا خدری نماینده مجلس به ما گفتند که بدهی ما را پرداخت کردند اما سال بعد که ما برای قرعه کشی رفتیم فدراسیون، به ما گفتند که ۱۳ میلیون بدهکار هستید و نماینده‌ی شما تنها یک برگه گذاشته که من متعهد می‌شوم که این هزینه را پرداخت کنم و هیچ هزینه‌ای تاکنون پرداخت نکرده است به همین دلیل مجبور شدم با قرض و از جیب شخصی هزینه را پرداخت کنم و جلسه قرعه کشی مسابقات به دلیل آن که ما به حرف نماینده اعتماد کرده بودیم و آن زمان فهمیدیم که به وعده خود عمل نکرده بود، با چندساعت تاخیر بخاطر ما برگزار شد.

  وی افزود: نماینده مجلس در یک سفر دیگه قول پرداخت هزینه سفر را داد اما این بار هم قول حاج اقا عملی نشد و تنها در دو سفر از طریق شرکت نفت برای ما هواپیما گرفتند و باقی قول‌ها و سفرها هیچ کدام عملی نشد.

  سرمربی موج گناوه تصریح کرد: من این مسائل را از بیشتر از چشم اطرافیان نماینده میبینم و حس می‌کنم حتی اگر نماینده قصد کمک به ما را داشت اما اطرافیان وی از اینکار جلوگیری می‌کردند تا تنها نماینده گناوه در لیگ یک ساحلی همچنان مظلوم واقع شود.

   

   

  خصوصی سازی باشگاه‌ها نیاز به حمایت‌های اولیه و پشتوانه مالی قوی دارد

  نیکونژاد در رابطه با خصوصی سازی باشگاه‌ها گفت: خصوصی سازی در سطح کشور ما حتی دو باشگاه بزرگ پایتخت با آن همه هزینه ها با مشکل مواجه هستند، درآمدزایی نیروهای مجرب و دلسوز می‌خواهد و همچنین پشتوانه مالی قوی در شروع کار که نیاز به حمایت‌های نهادها و اسپانسرها دارد که اگر این حمایت ها وجود نداشته باشد امکان خصوصی سازی وجود ندارد و با بالا رفتن هزینه ها و عدم حمایت‌ها امکان تیم داری برای ما سخت‌تر می‌شود.
  وی در مورد تیم های حاضر درگروه لیگ یک بزرگسالان موج گناوه گفت: من معتقدم با توجه به تجربه ای که در این سطح دارم تیمی که بهتر حمایت شود بهتر نتیجه میگیرد و تیمی که از نظر مادی هیچ دغدغه‌ای نداشته باشد و مسؤولین شهری برای پیشرفت این تیم برنامه های طولانی مدت بریزند قطعا نتیجه می‌گیرد‌ و می‌تواند به لیگ برتر صعود کند.
  سرمربی موج گناوه خاطرنشان کرد: شهرداری و مسوؤلین ما باید بیاند و برای حمایت از تیم برنامه ریزی کنند و اگر از ما هر بازی حمایت نکنند و برای پیشرفت ما هیچ‌گونه حمایتی انجام ندهند قطعا ما هم نتیجه ای نمی‌گیریم.


  تبعیض مسؤولین شهرستان گناوه در کمک به نمایندگان این شهر

  نیکونژاد در پاسخ به تبعیض و نگاه مسؤولین شهرستان گناوه به تیم‌های حاضر در لیگ‌های کشوری اظهار داشت: در شهرستان ما مسؤولین شک نکنید تبعیض می‌گذارند، در سال گذشته ما سه رده در لیگ کشور بازی کردیم تنها شهرداری و شورای اسلامی شهر گناوه ۱۰ میلیون به ما کمک کردند اما تیم دیگری تنها یک رده شرکت کرد و ۵۰ میلیون به آن ها کمک شده که واقعا نمی‌دونیم آیا این کمک ها  کارشناسی می‌شود و یا رابطه‌‌ای است و هرکس لابی قویتر و قدرت رسانه ای بیشتر داشته باشد می‌تواند کمک بیشتری دریافت کند‌ و من نمی‌دانم واقعا چرا به تیم موج گناوه اینقدر ظلم می شود؟

  وی ادامه داد: در فوتبال گناوه بعضی‌های خود را ملی پوش، قهرمان، دلسوز ورزش  و بهترین معرفی می‌کنند و از این طریق کمک‌هایی دریافت می‌کند اما متاسفانه هیچ‌کدام از مسؤولین ما نمی‌پرسند شما که ملی پوش هستی کارت بازیت کجاست و یا اینکه در کجا قهرمان شده‌ای و کسانی که واقعا مانند سرمس خرمی از مدیران باشگاه ایرانجوان گناوه، حسین عبدالهی از امیدگناوه، نادر جعفری از پرسپولیس گناوه  برای فوتبال گناوه از قدیم تاکنون زحمت می‌کشند و از جیب شخصی خود برای جوانان هزینه می‌‌کنند هیچ اسمی از آن ها وجود ندارد ولی کسی که کارهای تبلیغاتی بیشتری بخواهد انجام دهد می شود بزرگ فوتبال گناوه و مسؤولین ما متاسفانه تنها برای چنین افرادی ارزش قائلند.

  سرمربی موج گناوه در پایان گفت: از زحمات عبدالحسین سرداری و محمدرضا بحرپیما که با تمام توان از تیم حمایت کردند وبه بچه ها انگیزه دادند تشکر می‌کنیم و همچنین از محمد نجفی رئیس هیئت فوتبال استان و صمد ابراهیمی که نمی‌شود زحماتشان را در جریان رای کمیته استیناف و ماندن ما در لیگ یک نادیده گرفت./ فارس

  گفتگو: امیرحسین جلال‌‌پور

  انتهای پیام/

  اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه

  گزارش تصویری

  نظرسنجی

  به نظر شما بهترین مربی استان بوشهر در سال 98 چه کسی است؟

  - نتایج

  داخلی، خارجی

  ورزش در ایرانورزش در جهان
 • آقا کریم قهرمان پرش ارتفاع در ورزشگاه دورتموند!
 • بیرانوند: گل‌محمدی بخواهد من را محو می‌کند!
 • چراغی سرپرست پارس: سازمان لیگ تکلیف فروزان را روشن کند
 • مدیرعامل شاهین شهرداری بوشهر در واکنش به مصاحبه میشو
 • مربی کروات شاهین شهرداری پس از ترک بوشهر به سیم آخر زد
 • محرمی: من و بارسا؟ از تودور متشکرم!
 • استقلال: موافقت با استعفای منزوی کذب است
 • اولویت مالی پرسپولیس؛ نه برانکو، نه کالدرون!
 • اعتصاب پیمان کار زمین تمرین استقلال
 • تمدید قرارداد شگفتی‌ساز لیگ یک با سرمربی موفق
 • آزمایش کرونای بازیکنان بوشهری مثبت نشد/ تعطیلی تمرینات شاهینی‌ها تا اطلاع ثانوی
 • تقدیر طارمی از پرستاران بخش کورونای بیمارستان خلیج فارس بوشهر+ تصاویر
 • ستاره استقلال: من مهدی قایدی هستم /نه قائدی درست است نه قاعدی
 • رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس شد
 • پاسخ مجری مشهور به اظهارات قلعه‌نویی/ بحث عادل بحث مدیریتی است و من صحبتی نمی کنم
 • نتیجه نظرسنجی بهترین بازیکن نوجوانان امید گناوه
 • سرمربی پارس جنوبی جم: لیگ را همین جا تمام کنند!
 • روز مرد را به ناجی فوتبال تنگستان تبریک
 • توییتر برای ستاره بوشهری ترکاند+ عکس
 • به مناسبت روز مرد؛ مردهای این روزهای فوتبال تنگستان را بیشتر بشناسید+ تصاویر
 • آزمون انگیزه و ثبات برای نوراللهی کاپیتان آینده پرسپولیس
 • جواب هشداردهنده فیفا به فدراسیون فوتبال!
 • استوکس پرونده جنجالی را از تراکتور بُرد!
 • کابوس ۱۷میلیارد تومانی آخر سال پرسپولیس
 • در روزهای کرونایی پارس ها بازی کردند/ مگنو مصدوم شد!
 • پیشنهادهای اروپایی یکی یکی می رسند/ محبی ستاره فصل سپاهان
 • تبریک تولد هواداران شاهین شهرداری بوشهر به لیدر شیرالی!+ عکس
 • محمود خرمزی مربی آلومینیوم اراک شد
 • غزال تیزپای شاهین تنگستان از جزیره شیف می آید
 • شاهین بندرعامری تنگستان بدون بازی سه امتیاز گرفت