رکوردشکنی قایدی در آسیا

به گزارش ورزش آزاد؛ هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی به پایان رسید که به جز شهرخودرو، تمام تیم های ایرانی با برد زمین را ترک کردند و دو تیم سرخابی نیز به مرحله حذفی راه یافتند. برد سپاهان برابر السد، پرسپولیس مقابل شارجه و استقلال بر الاهلی، در حالی به دست آمد که هر کدام از این تیم ها ستاره شاخصی را داشتند که حالا مرود توجه کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار گرفته است.

این هفته سه نفر برتر لیگ قهرمانان ایرانی هستن . مهدی قایدی که یک گل زیبا زد و یک پاس گل هم داد، با دریافت نمره بسیار خوب ۸.۶ رنگ طلایی و جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و اولین گلزنی خود در آسیا را با کسب جایزه بهترین بازیکن هفته خاطره انگیزتر کرده است.

در رتبه دوم سجاد شهباززاده و احسان پهلوان به صورت مشترک با نمره ۷.۷ قرار دارند. سجاد دیروز دومین گل سپاهان که منجر به کسب تنها سه امتیاز شاگردان محرم نویدکیا از لیگ قهرمانان آسیا شد. احسان پهلوان نیز نقشی پررنگ را در صعود سرخ ها ایفا کرد و با دو پاس گل، نقش بی بدیلش در موفقیت پرسپولیس را نشان داد.

کوجو لابا که مقابل النصر عربستان موفق به گلزنی شد، جلال الدین ماشاریپوف که دروازه شهر خودرو را باز کرد و حالا آماده دیدار با استقلال می‌شود به همراه هاشم علی ستاره السد در برابر سپاهان، دیگر بازیکنان این لیست هستند که همگی نمره ۷.۶ را گرفته‌اند.

دو جایگاه بعدی به گلزنان پرسپولیس اختصاص دارد. شجاع خلیل زاده که در دقیقه یک و روی ارسال دقیق پهلوان موفق به گلزنی شد در کنار عیسی آل کثیر که با ضربه سری تماشایی سانتر احمد نوراللهی را به ثمر نشاند نیز دو بازیکن برتر دیگر آسیا هستند.

نکته جالب این که برای اولین بار پنج بازیکن ایرانی در فهرست برترین های هفته لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ قرار گرفته‌اند و همگی نیز نمره نزدیکی را به هم دارند. ستاره استقلال با صدرنشینی قاطعانه خودنمایی می‌کند اما اختلاف امتیاز بقیه تنها ۰.۲ است.

پرسپولیسی ها با سه نماینده رکورددار هستند و سپاهان نیز با حضور سجاد شهباززاده پایان خوبی را رقم زده است؛ حالا باید دید از بین پهلوان، قایدی، شجاع و آل کثیر هفته آینده کدام یک در این لیست جای خواهند گرفت.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.