موسوی‌: این دختر می‌تواند مدال بگیرد

به گزارش ورزش آزاد؛ مهری رنجبر؛ کاوه موسوی، پرتابگر سابق چکش و مربی این روز‌های ریحانه آرانی، خوشحال است شاگردش رکورد زده است، اما آن را کافی نمی‌داند. او خوشحال است که رکوردشکنی دختران دوومیدانی به چشم آمد و کمیته ملی المپیک از آن‌ها تقدیر کرد.

موسوی می‌گوید: «حمایت از بانوان اتفاق خوبی بود که دیروز در کمیته ملی المپیک رقم خورد. شک نکنید با این کار دختران دوومیدانی‌کار امیدوارتر می‌شوند و باانگیزه‌تر کار می‌کنند. هرقدر به آن‌ها بیشتر اهمیت بدهیم، مادران بهتری می‌شوند و مملکت بهتر می‌شود.»

ریحانه آرانی، پرتابگر چکش بانوان دومین شاگرد موسوی بعد از ابراهیمی است که ۸ ماهی است با او کار می‌کند: «من بعد از رفتن مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوباره به دوومیدانی برگشتم. به نظرم کار با دختران بهتر است چراکه حس رقابت بین آن‌ها زیاد است و همین باعث می‌شود تا بیشتر تلاش کنند و از رقیب عقب نمانند. آن‌ها تا رکوردشان را از رقیب پس نگیرند آرام نمی‌گیرند و این پوئن مثبتی است که دختران دوومیدانی‌کار را جلو می‌برد. اولین شاگرد من ابراهیمی بود که اولین پرتابگر چکش هم بود و قهرمانی غرب آسیا را داشت، اما پرتاب را کنار گذاشت. ریحانه آرانی مربی‌اش بختیاری بود و بعد پیش من آمد. وقتی زهرا رستمی رکورد او را در جایزه بزرگ زد او بیشتر و منظم‌تر تمرین کرد. آرانی در این ۲۰ روز حرص خورد و جدی‌تر کار کرد و نتیجه اش را مرحله دوم لیگ گرفت.»

به نظر او رکورد ریحانه می‌تواند تا سال آینده به ۶۰ متر برسد، اما شرط دارد: «ریحانه می‌تواند سال آینده ۶۰ متر پرتاب کند به شرط اینکه حسابی تمرین کند. البته رکورد ۶۰ متر در آسیا مدال نمی‌گیرد و او به شرطی در قهرمانی آسیا مدال می‌گیرد که ۶۳,۴ متر پرتاب کند و آن موقع هم بیشتر می‌توان گفت نفر دوم، سوم و چهارم می‌شود. چراکه کارش خیلی سخت است و خیلی باید کار کند.»

دختر پرتابگر چکش به گفته مربی اش برای رکوردشکنی، سختی ۸ ماه تمرین در ارومیه را به جان خریده. روز‌های خیلی سختی را تحمل کرده و حتی دو بار مسئولان شهر ارومیه او را بیرون کرده‌اند: «ریحانه برای تمرین با من از ورامین به ارومیه می‌آمد. البته سه ماه بابت کرونا به ورامین برگشت و هیچ تمرینی هم نکرد. او روز‌های سختی داشت. چراکه اجازه نمی‌دانند دختران مربی مرد داشته باشند و از طرفی مربی پرتاب چکش زن هم نداریم. او را دو بار از ارومیه بیرون کردند. حتی یک بار آمدند و گفتند همین الان باید برود و ریحانه با چشمان گریان از سر تمرین به تهران برگشت. من از نایب‌رئیس فدراسیون و خانم فرهادی‌زاد معاونت بانوان وزارت ورزش تشکر می‌کنم که با رایزنی از امام جمعه ارومیه اجازه گرفت تا او بتواند با من تمرین کند.»

کاوه موسوی البته گرانی دلار را مشکل دیگر شاگردش می‌داند: «دوومیدانی همیشه مشکل دارد. شاید مهمترین مشکل، گرانی لحظه به لحظه دلار است. آرانی برای مدال آسیا باید در تورنمنت‌های بین‌المللی تجربه‌اندوزی کند، اما با گرانی دلار امکانپذیر نیست. او باید پرتابگران سطح بالا را ببیند که لازمه‌اش هزینه دلاری است. حالا که رکوردشکنی می‌شود باید حمایت شود.»

او آرزو می‌کند رکورد شاگردش در مرحله سوم لیگ زده شود: «من آرزو می‌کنم و خوشحال می‌شوم، زهرا رستمی رکورد آرانی را بزند تا او جدی‌تر تلاش کند. چراکه با ۵۶,۷ متر خبری از مدال آسیا نیست.»

منبع: خبرورزشی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.