الهلال باید از مسابقات حذف شود!

به گزارش ورزش آزاد؛ الهلال عربستان که با ۱۱ امتیاز صدرنشین گروه دوم لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود و صعود خود را به دور حذفی قطعی کرده، به خاطر داشتن بازیکنان پرتعداد مبتلا به کرونا امشب نمی تواند در موعد مقرر به مصاف شباب الاهلی امارات برود.

این دیدار که قرار است از ساعت ۲۱:۳۰ در دوحه آغاز شود و شباب الاهلی که کاملا آماده برگزاری مسابقه است. از سوی دیگر تصاویر منتشر شده نشان می دهد که الهلالی ها هم برای اینکه نشان دهند آماده برگزاری این مسابقه بودند و انصراف نداده اند، راهی ورزشگاه خواهند شد.

اخبار کاملا درباره برگزاری یا عدم برگزاری این دیدار ضد و نقیض است؛ اگرچه به نظر می رسد مسئولان الهلال تصمیم خود را برای نفرستادن تیمشان به زمین مقابل شباب الاهلی به خاطر کمبود بازیکن گرفته اند.

الهلال تنها ٩ بازیکن برای حضور در زمین دارد و روی نیمکت هم دو دروازه بان حاضر هستند!

نکته مهم و کلیدی اما نتیجه بازی امشب نیست. الهلالی ها قطعا راضی هستند که بازی امشب ۳-۰ به سود شباب الاهلی رقم بخورد، اما طبق قوانین AFC الهلال در صورت حاضر نشدن دراین بازی از مسابقات کنار می رود و این اقدام به منظور عدم امکان حضور این تیم در ادامه مسابقات تلقی می شود.

عبدالرحمان، یکی از مسئولان الهلال خطاب به AFC می گوید: باید مرحله بعد را عقب بیاندازند و بازی ما هم به تعویق بیفتد. اگر این کار را نکنند، چاره ای جز بازی نکردن مقابل الاهلی نداریم. اینکه الهلال را مجبور به کناره گیری از مسابقات کنند، جوانمردانه نیست.

یکی از هوادارانی زیر اخبار منتشر شده درباره لغو بازی امشب کامنتی را منتشر کرده معتقد است تصمیمی به جز کنار گذاشتن الهلال منطقی نیست.

 

در آخرین خبری که رسانه های عربی منتشر کرده اند، AFC بعد از دریافت لیست الهلال با حضور فقط ۱۱ نفر تصمیم به لغو دیدار این تیم با الاهلی گرفته و نتیجه بازی امشب را به سود تیم اماراتی ثبت خواهد کرد.

حالا باید دید امشب و یا در روزهای آینده کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی را برای گروه دوم مسابقات می گیرد؛ آیا الهلال بدون انجام یک بازی صعود می کند یا کلا از جدول مسابقات کنار گذاشته خواهد شد.

 

از آنجایی که صدرنشین گروه دوم در دور بعدی با استقلال روبرو خواهد شد، این تصمیم AFC قطعا در سرنوشت نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم موثر خواهد بود.

 

 

لیست ١۶ بازیکن الهلال که به کرونا مبتلا هستند

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.